Помилки при будівництві та укладанні покрівлі не завжди помітні одразу. Як їх розпізнати та виправити нам розповість інженер-будівельник.
Дачі для багатьох це краса, природа та можливість затишно та приємно відпочити на ній. Але як часом псують на ній огріхи будівельників. На жаль для звичайного дачника вони видно не відразу, зате професіоналу важко пройти біля такої ось будівництва і не помітити помилки які виникли при будівництві.

Ось, наприклад, якщо при будівництві покрівлі використовувалася дошка з обзолом, це вже не правильно і не добре. Давайте дізнаємося, що таке обзол?
Обзолом називається частина бічної поверхні колоди, яка не була спиляна після розпилювання пиломатеріалу. Якщо не знімати обзол під ним, заводиться всяка живність, яка може пошкодити дерево.
Друге що немало важливо, зверніть увагу, як виставлена кроквяна конструкція, як закріплені кути даху. Кожен елемент кроквяної системи, а також вся вона в цілому повинні бути міцними, тобто не деформуватися під дією навантажень, тиску, розпору тощо. Деякі малодосвідчені фахівці роблять велику грубу помилку коли, наприклад, решетування роблять з дошки 2 метри, стики виводять тією ж дошкою. Крокви для такого покриття розташовані один від одного і переріз їх замале. Зверніть увагу, яка площина покрівлі, якщо вона вся нерівна, з прогинами, то в результаті верхнє покриття даху зміщуватиметься, якщо між покриттям є простір, покрівля нещільно додає це теж груба неприпустима помилка, результат такої роботи, дах може достояти до першого вітру.
Висновок: правильно виставлена кроквяна система, запорука міцної та надійної покрівлі.
Крокви потрібно виставляти за всіма правилами. Обов’язково будівельники прораховують усі навантаження на дах, враховуючи при цьому ухил, форму покрівлі та навантаження людей, які ходитимуть по даху під час ремонту або інших робіт. Також, що немало важливо в кроквяній системі умови її спирання на стіни будинку, чи плануватимуться на даху мансарди, горище, кількість вікон, фронтів та інші особливості. І взагалі спочатку потрібно вибрати проект даху та прорахувати всі особливості його складності, адже деталі мають значення. І краще буде, щоб ви відразу визначилися з вибором покриття даху, а досвідчений фахівець підкаже Вам правильний варіант, враховуючи при цьому всі складності покрівлі. Для надійної та довговічної експлуатації покрівлі ( оскільки крокви важко піддається ремонту), крокви повинні бути виготовлені з якісного матеріалу. Підходить дерево хвойних порід першого сорту, вологістю не вище 18%. Щоб покрівля служила довше, кроквяну систему обробляють антисептиками проти гниття грибка і плісняви, а також антипіренами – засіб стійкий при пожежі.
Дуже важливим елементом при будівництві даху є правильно проведена вентиляційна система підпокрівельного простору та внутрішніх приміщень. Неправильно виконана послідовність елементів покрівельного пирога, може призвести до того, що ваш дах протікатиме.
Правильна послідовність елементів покрівельного пирога:
- Перший шар покрівельного пирога складається з внутрішньої обшивки,
- потім йде пароізоляційна плівка.
- утеплювач (зазвичай він лягає між кроквами),
- потім виставляються крокви,
- гідроізоляційна плівка – це спеціальна мембрана яка має вибіркову пропускність (пари виходять, але вологу всередину теплоізоляційного шару така плівка не пропустить),
- контр решетування для забезпечення вентиляції підпокрівельного простору,
- обрешітка,
- матеріал яким ви покриватимете свій дах (металочерепиця, покрівельний профнастил, бітумна черепиця, покрівельна черепиця).
Правильність укладання покрівельних елементів утримає тепло у вашому приміщенні та збереже працездатність на довгі роки.
На моєму досвіді зустрічалася така саморобна картина, коли в покриві покрівлі не було покладено контр-брус. У результаті шурупи якими прикріплюють черепицю, проткнули всю плівку, а між покриттям покрівлі та мембраною не було вентиляційного зазору. Навіть якби була гідроізоляція, дах все одно протікав.
Варіант який? Знімати всю черепицю, всю решетування, плівку, весь утеплювач, виставляти правильно кроквяну конструкцію, потім утеплювати, накривати мембрану, робити контр решітку і покривати все по-новому. Гроші заплачені колишнім будівельникам можна сказати пішли на вітер, і господар знову закуповує будівельні матеріали. А ми сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам уникати таких неприємностей.